http://www.zoofirma.ru/

Розрізняємо службові частини мови

Увага! Тренувальні тести з теми

До службових частин мови належать прийменники, сполучники та частки. Як їх розрізнити і не сплутати?

По-перше, знайти маленьке слово (переважно 1-2-3 букви), яке саме нічого не означає, тобто не має лексичного значення. Порівняйте слова "час" і "але".

По-друге, вслухатись у назву.

Прийменник стоїть при іменникові, тобто перед ним. Він допомагає у створенні граматичних форм, зокрема місцевого відмінка. Інколи між прийменником й іменником можть бути розташовані прикментиники, які виконують роль означень. Якщо прийменник вийняти з речення, то воно втратить свій сенс.

Наприклад: Чоловік і жінка не зайшли у кімнату.

Єдина невелика частинка, розташована перед іменником - "у". Без прийменника "у" залишиться: Чоловік і жінка не зайшли кімнату. Смислу таке речення не має. Отже "у" - прийменник.

Сполучник - об'єднує два слова або дві частини складного речення (граматичні основи). Зауважмо, частини мови у більшості випадків однакові.

Наприклад: Чоловік і жінка не зайшли у кімнату.

Два іменника "чоловік, жінка" об'єднано за допомогою сполучника "і". В реченні сполучник вільно можна замінити комою, свого значення речення не втратить. Порівняймо: Чоловік, жінка не зайшли у кімнату.

Частка надає слову нового значення, інколи протилежного. Якщо вийняти частку, то речення не розсиплеться, але зміниться його смисл.

Наприклад: Чоловік і жінка не зайшли у кімнату.

Якщо вийняти частку "не", то речення буде нести протилежний смисл: Чоловік і жінка зайшли у кімнату.

Увага! Тренувальні тести з теми

автор - Леся Скорик © "Світ слова"

Коментарі   

+1 #1 Катя10 24.10.2015, 18:44
Класс, коротко і ясно :lol:
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

http://www.zoofirma.ru/